top of page

İngiltere Öğrenci Vizesi

  • Student Visitor Visa: Ziyaretçi öğrenci vizesi İngiltere’de dil eğitimi almak üzere düzenlenmiş bir öğrenci vizesi türü olup, İngilizce düzeyi şartı aranmamaktadır. İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi 11 ay ve 6 ay olarak verilmektedir.
     

  • Tier 4 General Student Visa: İngiltere’de uzun dönemli öğrenci vizesi türüdür.  İngiltere Tier 4 General Student Visa için orta düzeyde İngilizce koşulu bulunmakta olup, İngilizce seviyenizi  uluslararası geçerli bir sınav sonuç belgesi ile kanıtlanması gerekmektedir.
     

  • Tier 4 Çocuk Öğrenci Vizesi: Bu vize türü ile  4-17 yaşları arasındaki öğrenciler, Birleşik Krallık’ta bağımsız bir okula gitmek isterlerse Tier 4 (Çocuk) Öğrenci vizesine başvurmak zorundadırlar. Tier 4 (Çocuk) Öğrenci Vizesine başvuracak olan öğrenci, Birleşik Krallık'ta bağımsız ve ücretli bir okulda eğitim almak zorundadır.
     

İngiltere öğrenci vizeleri hakkında genel şartları, başvuru koşullarını ve detayları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için paylaştığımız videolarımızı  izleyebilir, iletişim bilgileri üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

bottom of page